حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تاثیر شیر شتر(دوغ شتر) بر اوتیسم

تاثیر شیر شتر(دوغ شتر) بر اوتیسم

 

اوتیسم چیست؟

به وجود نوعی اختلالات در تعاملات اجتماعی و کلامی و مهارت های ارتباطی اوتیسم یا درخودماندگی گفته می شود.
• علائم اوتیسم قبل از سه سالگی بروز می کند.
• کودکان مبتلا به اوتیسم توانایی درک احساسات و تفکرات دیگران را ندارند. این کودکان نمی توانند احساسات خود را از طریق کلمات، ژست ها، حالات صورت و لمس کردن بیان کنند.
• کودکان اوتیسمی ممکن است حرکاتی مانند قدم زدن، دست زدن را به صورت تکراری انجام دهند.
• اوتیسم در پسران بیشتر از دختران است.
• کودکان و بزرگسالان اوتیسمی نسبت به افراد واکنش های غیرعادی نشان می دهند و ممکن است به اشیا وابستگی شدید داشته باشند به طوری که اگر اشیاء از آن ها جدا شود رفتار پرخاشگرانه از خود دارند و حتی ممکن است به خود آسیب برسانند.
• محققان دلایل خاصی را برای اوتیسم بیان نمی کنند، سطح اقتصادی، اجتماعی، تحصیلات نقش خاصی در بروز اوتیسم ندارد اما ممکن است عواملی مثل سن بالای پدر و مادر، مصرف قرص دیابت، مسکن و چاقی مفرط توسط مادر در دوران بارداری می تواند در بروز این بیماری نقش داشته باشد.
تحقیقات زیادی درباره ی تاثیر دوغ و شیر شتر بر روی مبتلایان به اوتیسم انجام شده است و نتایج نشان داده است که شیر شتر برای کودکان مبتلا به اوتیسم موثر است.

به دلایل زیر شیر شتر بر اوتیسم موثر است:

عدم کازئین در شیر شتر درمانی شگفت انگیز برای اوتیسم

عدم وجود کازئین در شیر شتر باعث می شود که این شیر درمانی برای کاهش نابهنجاری های رفتاری افراد اوتیسمی باشد. کازومورفین باعث رخوت، گیجی وعدم تمرکز می شود و کودک اوتیسمی نمی تواند با محیط اطرافش ارتباط برقرار کند. تحقیقی در همین زمینه بر روی حیوانات انجام شده است که نتایج حاصل از آن نشان داد که کازومورفین باعث بروز نشانه هایی شبیه اوتیسم می شود. همین امر سبب شده است که در برخی کشورها برای کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای آن ها رژیم غذایی بدون کازئین در نظر گرفته شود.
تحقیقی دیگر در این زمینه نشان داد که نقص موجود در سیستم ایمنی بدن کودکان اوتیسمی آنزیم های گوارشی آن ها را مهار می کند که برای جلوگیری از این امر می توان از شیر شتر که بدو کازئین است استفاده کرد چون به طور شگفت انگیزی رفتارهای مخرب را کاهش می دهد.

ایمونوگلوبولین ها و پروتئین های محافظ و آنزیم های ضد باکتری شیر شتر درمانی برای اوتیسم
طبق تحقیقات انجام شده پروتئین های محافظ، آنزیم های ضد باکتری و ایمونوگلوبولین های موجود در شیر شتر برای سیستم ایمنی بدن لازم و مفید هستند که باعث کاهش علائم نابهنجار شناختی و رفتاری در بیماران مبتلا به اوتیسم می شود. هنگامی که شیر شتر نوشیده می شود مثل این است که ایمونوگلوبولین به صورت وریدی تزریق شده است که با قطع آن نشانه های اوتیسم مجددا برمی گردد.
پژوهش های دیگری به منظور تاثیر شیر شتر بر روی اوتیسم انجام شد که به صورت زیر است:
به پسر ۱۵ ساله ی مبتلا به اوتیسم شدید که قار به صحبت کردن نبود وهیچ توانایی در مهارت های شناختی و ارتباطی نداشت به مدت یک ماه شیر شتر داده شد، که پس از مصرف شیر شتر در او بهبودی حاصل شد و مشخص شد که اوتیسم او از بین رفته است.
به یک دختر ۴ ساله مبتلا به اوتیسم که شدیدا پرخاشگر بود و هیچگونه مهارت های اجتماعی و ارتباطی نداشت شیر شتر به مدت ۴۰ روز شیر شتر خورانده شد که بعد از این مدت مهارت های ارتباطی او بهبود یافت و شروع به صحبت کردن کرد.
در یک خوابگاه نگهداری کودکان اوتیسمی هر روز به آن ها شیر شتر داده شده که پس از مصرف پرخاشگری و ناآرامی آن ها کم شد و زخم های دور دهان آن ها بهبود پیدا کرد.
نتایج تحقیقی در دانشگاه عین الشمس مصر نشان داد که مصرف منظم شیر شتر و نان ذرت در کودکانی که در تکلم اختلال داشتند باعث کاهش علائم اوتیسم شده است.
همچنین در عربستان سعودی با مصرف شیر شتر در ۲۰ کودک مبتلا به اوتیسم مشخص شد که شیر شتر در افزایش آنزیم های آنتی اکسیدان و بهبود علائم بیماری اوتیسم نقش مهمی دارد.
در یک بررسی دیگر بر روی ۴۵ کودک اوتیسمی مشخص شد که شیر شتر نقش مهمی در کاهش شیموکین دارد و علائم اوتیسم را کاهش می دهد.

حشره کش ها، واکسن ها و فلزات سنگین عاملی برای مبتلا به اوتیسم هستند.
نتایج ۲۴ ماه تحقیقات دکتر هینکل بر روی تاثیر شیر شتر بر کودکان مبتلا به اوتیسم به صورت زیر است:
همه ی کودکان مبتلا به اوتیسم بهبود یافتند به جز آن هایی که به کازئین آلرژی داشتند.
با حذف شیر شتر از رژیم کودکان مبتلا به اوتیسم دوباره علائم اوتیسم در آن ها ظاهر میشد.
هنگامی که مصرف شیر شتر در کودکان مبتلا به اوتیسم افزایش پیدا کرد و به دوز ثابتی رسید پس ۱۰ الی ۱۲ ماه مصرف روند بهبود در کودکان نیز به یک نقطه ثابتی رسید.
خانم کریستینا آدامز در کتابی به نام “یک پسر حقیقی” داستانی واقعی از اوتیسم را منتشر کرد که در آن شرح درمان فرزندش را بیان کرده است. وی بیان می کند که با مصرف شیر شتر کمتر از ۲۴ ساعت علائم بهبود در ارتباطات و تماس چشمی و بیان جملات احساسی کودک خود مشاهده کرده است.
حال که با تاثیرات شیر شتر بر اوتیسم آشنا شدید اگر کودکی در اطراف خود دارید که از این بیماری رنج می برد حتما شیر شتر را به او معرفی کنید تا شاید سهمی در جهت بدست آوردن سلامت او بدست آورید.

 

برای تهیه دوغ شتر میتوانید از این لینک استفاده کنید .

مقالات مشابه 

تاثیر دوغ شتر بر زیبایی پوست صورت
تاثیر دوغ شتر بر کبد چرب
تاثیر دوغ و شیر شتر بر آلرژی نوزادان
طرز تهیه دوغ شتر
چگونه دوغ خانگی تهیه کنیم ؟
طرز تهیه دوغ شتر
چرا باید از دوغ شتر استفاده کنیم ؟
تاثیر دوغ بر افزایش یا کاهش وزن
تفاوت­های دوغ شتر با دوغ گاوی در چیست؟
مدیریت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X